مدیر گروه رشته گریم

به نام خالق هستي

سوابق حرفه اي و تحصيلي

 

1

سوابق تحصيلي:

– سال 1372 کارشناسی طراحی  صحنه و لباس

– دارای درجه 2 رشته هنری (گریم) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سوابق كاري:

– سال 1365 ورود به تئاتر

– سال 1367 فعالیت حرفه ای در زمینه بازیگری ، طراحی حرکت و گریم

– سال 1370 ورود به صدا و سیما شبکه 2 (واحد گریم)

– سال 1371  عضو رسمی و پیوسته انجمن طراحان گریم خانه سینما

–  هشت سال نایب رئیس در شورای مرکزی انجمن چهره پردازان سینمای ایران

– چهار سال بازرس در انجمن چهره پردازان سینمای ایران

– عضو رسمی در انجمن طراحان صحنه سینمای ایران

– عضو رسمی در انجمن طراحان صحنه تئاتر

– عضو رسمی در انجمن گریم تئاتر

– عضو آکادمی داوری جشن خانه سینما

– نگارنده و مولف کتاب خط نوشته های بر چهره (کتاب تخصصی رشته گریم)

– چهره پرداز در واحد گریم پخش اخبار سیما (معاونت سیاسی صدا و سیما)

– نویسنده پرپوزال رشته گریم در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی و کاربردی

– مدرس و مدیر گروه رشته گریم در واحد 38

– مدرس رشته گریم در موسسات رسمی فرهنگی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد

– بر پایه جلسات نقد و بررسی پیرامون رشته گریم و آسیب شناسی آن در مراکز رسمی و فرهنگی

– نگارش نقد گریم ، صحنه و لباس در مجلات رسمی و تخصصی سینمایی

 


تقدير نامه ها و فعاليتهاي ديگر:

– برنده جایزه طراحی هنری از ونیز برای فیلم خستگی

– برنده جایزه گریم در جشنواره تئاتر فتح و معراج

– کاندیدای بهترین چهره پردازی برای فیلم های شمعی در باد و بیست

– دیپلم افتخار و لوح تقدیر  برای سریال او یک فرشته بود ، بهترین تابستان من ، هوش سیاه 1 و 2 ، آوای باران

– لوح تقدیر از جشنواره کتاب سال برای کتاب درسی خط نوشته های بر چهره

– بر پایه نمایشگاه عکس گریم

– برگزاری نمایشگاه کانسپت آرت با نام های : خط نوشته های بر چهره

چهار فصل با ویوالدی و یک فصل با من

رنگ نوشته های بر چهره

طراحی ، نگارش و اجرای نمایش خانه دلقک کجاست

طراحی و اجرای کلیپ برکت (دکتر اصفهانی)

طراحی گریم و صحنه و لباس در بیش از پنجاه تئاتر رسمی در سالن های رسمی تئاتر کشور

طراحی گریم و صحنه و لباس در بیش از سی سریال بلند در صدا و سیما

طراحی گریم و صحنه و لباس در بیش در بیش از شصت تله فیلم

طراحی گریم و صحنه و لباس در بیش از چهل فیلم سینمایی

برخی از نمایشهای انجام شده : ماشین نشین ها (به کارگردانی اصغر فرهادی)

مبارک نگهبان جنگل (به کارگردانی دکتر قطب الدین صادقی)

چایخانه باغ پریان(به کارگردانی هرمز هدایت)

ایلیا زاده ولایت لالیا (به کارگردانی محرم زینال زاده)

داوری ایندرا (به کارگردانی حسن فتحی)

خانه عروسک ایپسن(به کارگردانی منیژه محامدی)

فردا (به کارگردانی چیستا یسربی)

کشمش های زیر آفتاب (به کارگردانی سیروس ابراهیم زاده)و …

همچنین فیلم های سینمایی :

خواب های دنباله دار (به کارگردانی پوران درخشنده)

شمعی در باد (به کارگردانی پوران درخشنده)

زیر پوست شهر (به کارگردانی رخشان بنی اعتماد)

نیمه پنهان (به کارگردانی تهمینه میلانی)

بیست (به کارگردانی عبدالرضا کاهانی)

هیچ (به کارگردانی عبدالرضا کاهانی)

بی خود و بی جهت (به کارگردانی عبدالرضا کاهانی)

اسب حیوان نجیبی است(به کارگردانی عبدالرضا کاهانی)

شبکه (به کارگردانی ایرج قادری)

فی المدت معلوم (به کارگردانی وحید امیر خانی)

تتل و راز صندوقچه (به کارگردانی وحید گلستانی) و …

همچنین سریال های ..

بهترین تابستان من

او یک فرشته بود

آیینه های نشکن

هوش سیاه 1و2

ایادی دیکتاتور

یحیا و گلابتون

پدر خوانده

آوای باران

پدر خاک

شیوع

و …